ריצוף בגוון שחור - כך עושים את זה נכון

ריצוף לבית בגוון שחור הוא אולי לא ברירת המחדל עבור רוב האנשים, אבל אם בוחרים את הריצוף הנכון ובתנאי שמשכילים לעצב את החלל בהתאם, יכולה להתקבל תוצאה מרהיבה.

אז איך עושים את זה נכון?

נקי ואלגנטי, או קליל ולא מחייב – מנעד רחב של רצפות בשחור

רצפה שחורה היא אולי לא הבחירה הכי נפוצה בישראל, אבל לא מעט אנשים חושבים שזו דווקא הרצפה הכי יפה שיש. רצפה שחורה יכולה לתת לכל חלל מראה מסעיר וייחודי, שמגיע עם הצבע השחור. יחד עם זאת, חשוב לזכור שהריצוף מהווה חלק גדול במיוחד משטח הפנים של הבית ולכן, סוגי רצפה שחורה שונים, נותנים למרחב אופי ואווירה שונים לחלוטין.

ריצוף שחור
ריצוף שחור

ריצוף שחור מספק אפשרויות בחירה

שחור הוא צבע ניטרלי. הוא מסתדר מצוין עם כל צבע אחר. משום כך, מאוד נוח להתקין רצפה שחורה ולבנות מעליה כל סגנון עיצוב שתרצו, עם אפשרויות בחירה רחבות במיוחד של גוונים וצבעים.

יחד עם זאת, חשוב לזכור כי שימוש מופרז בשחור, עלול ליצור אווירה קרה ורצינית מדי. לכן, חשוב להשתמש בטיפים הבאים, אם אתם מתכננים להתקין רצפה שחורה:

תאורה 

סלון שחור יכול להיות קלאסי בעיצוב שלו. מרשים, חגיגי, מפתיע. ולכן ריצוף שחור נחשב לריצוף יוקרתי. עם זאת, כדי להבליט את היתרונות שלו, חשוב להאיר אותו בצורה נכונה. התאורה צריכה להתאים לאופי העיצובי של החלל, להיות חזקה מספיק כדי ליצור מרחב מואר ולא חשוך מדי, אך גם להיות ממוקמת באזורים שונים במרחב, כדי להעניק לחלל משחקים מעניינים של אור וצל.

ריצוף בגוון שחור
ריצוף בגוון שחור
רצפה שחורה

אקססוריז בצבע

אפשר ללכת על עיצוב שחור ולבן נטו, אבל שחור מאפשר לכם לשלב כל צבע אחר שתרצו. אתם יכולים להאיר את החלל ולהדגיש את הדרמטיות של השחור, אם למשל תניחו על הרצפה שטיחון בהיר, או פשוט צבעוני. אתם יכולים להניח כורסא בגוון בולט על פני השחור, ובעצם כל פריט שתניחו על פני הרצפה, ישמש להדגשה של הרצפה המיוחדת שלכם, אך גם לצורך שבירת הכהות ויצירת מראה מעט קליל יותר.

עיצוב יין יאנג  

אחד השילובים המוכרים ביותר בעולם העיצוב הוא של שחור ולבן. חללים מעוצבים בפריטים שחורים ולבנים בלבד, יוצרים אפקט דרמטי, אלגנטי ומרשים. מה גם שאם אתם צובעים את הקירות בלבן ומשאירים רצפה שחורה, אתם יוצרים מאזן כוחות. בנוסף, עיצוב שרובו לבן, על פני רצפה שחורה, מבליט את היתרונות של שני הצבעים ויותר איזון הרמוני – ממש כמו יין ויאנג.

לסיכום, גם ריצוף שחור יכול להיראות נפלא, אם רק בונים מעליו את העיצוב הנכון. לפרטים נוספים וקבלת מידע מוזמנים לפנות אלינו, אנו נשמח להשיב ולייעץ בנושא ריצוף בגוון שחור.